Adem Gül: 'Fırsatçılık Kalitesizliği Beraberinde Getiriyor. Buda Bizim Sektörümüzü Olumsuz Etkiliyor'

8.10.2021 Elektrik Dünyası Dergisi, AG Elektorteknik, Adem Gül, Adem Gül: 'Fırsatçılık Kalitesizliği Beraberinde Getiriyor. Buda Bizim Sektörümüzü Olumsuz Etkiliyor'

2016 yılında kurulan ve sektörün önde gelen firmalarından; Astor, Ulusoy Elektrik, Öznur Kablo, Hes Kablo, Nexans Kablo, Kastro Kablo, Eaton, ABB, Siemens, EAE ve Tempo Pano gibi firmalarla çözüm odaklı çalışmalar gerçekleştiren AG Elektroteknik'in Koordinatör'ü Adem Gül ile AG Elektroteknik'i ve sektörü konuştuk.

Firmanız ticari faaliyetlerine ne zaman ve nasıl başladı? Faaliyet konunuz ile ilgili neler söylemek istersiniz?

1980 Kırıkkale doğumluyum. 2001 yılında üniversiteden mezun olduktan sonra Türkiye’nin birçok ilinde şantiyelerde elektrik sorumlusu ve grup şefliği görevlerinde bulundum. Bu süre zarfında kendimi geliştirme fırsatım oldu. Türkiye’nin farklı illerinde çalışırken farklı kültürlere sahip insanlarla çalışarak bu insanlarla birlikte hareket edip başarıyı birlikte yakalamanın gayreti içinde olduk ve sonucunda ciddi anlamda tecrübe kazandık. Firmamız 2016 yılında piyasaların ihtiyaçlarına karşılık vermek ve geçmişin vermiş olduğu bilgi, tecrübe ve kazanımları ticari safhaya taşımak amacıyla kurulmuştur.

Kurulduğu günden itibaren elektrik ve elektronik alanında uzman kadroya sahip olan şirketimiz Orta ölçekli bir işletme olmasına rağmen kurulduğu ilk günden itibaren kaliteye verdiği önem ve zoru başarma azmi sayesinde kısa sürede enerji piyasasında kendine iyi bir yer edinmiştir. Firmamız

O.G tesisleri

Elektrik taahhüt işleri

Enerji nakil hattı proje ve uygulama (ENH)

Güvenlik sistemleri tasarım ve kurulumu (yangın algılama, cctv, kartlı geçiş vb.)

Enerji kuvvet ve zayıf akım kabloları uygulama ve montaj

A.G ve O.G Şalt malzeme

Kablo kanalları

gibi branşlarda ürün ve montaj servis desteği sunuyor.

Bildiğim kadarıyla sektörümüzün önde gelen üreticilerinin bayiliğini yapıyorsunuz. Bize kısaca bayiliklerinizden bahseder misiniz?

Firmamız kaliteye verdiği önem sebebiyle sektörün önde gelen üretici firmalarıyla çözüm ortağı olarak çalışarak, enerji piyasası ve sektörün ihtiyaçları doğrultusunda uygulama ve montaj desteği sağlayarak beklentileri kaliteli ve sorunsuz karşılamayı hedeflemektedir. Bu hedefi sağlamak içinde sektörün önde gelen üretici firmaları; Astor, Ulusoy Elektrik, Öznur Kablo, Hes Kablo, Nexans Kablo, Kastro Kablo, Eaton, ABB, Siemens, EAE ve Tempo Pano gibi firmalarla çözüm odaklı çalışmaktadır.

Sattığınız ürünlerle ilgili her hangi bir sorunla karşılaştığınızda üretici firmalardan yeterince destek görüyor musunuz?

Bayiliğini ve satışını yaptığımız her ürün ve malzeme üretici firmalarımızın garantörlüğü altında olup bize bu konuda ciddi manada destek vermektedirler. Çalışma yaptığımız tüm firmalara verdikleri destekten dolayı sizler aracılığı ile teşekkürlerimi sunarım.

Firmanızın kısa ve uzun vadedeki hedefleriyle ilgili neler söylemek istersiniz?

Kısa vadede, devam eden şantiyelerimizin ve projelerimizin istenilen kalitede zamanında ve sorunsuz teslimatını yaparak ülkemize kazandırmanın haklı gururunu yaşamak istiyorum. Firmamızı uzun soluklu her geçen gün büyüyen gelişen Türkiye’nin şartlarına ayak uyduran sektörün ve piyasanın ihtiyaçlarını karşılayan, kaliteli genç bireyler yetiştiren ve kurumsal kimliğinden öden vermeden çıtayı yükseltme azmi olan uluslararası bir kuruluş olmasını hedefliyorum.

Son olarak kendi sektörünüzle ilgili yaşadığınız sorunlar neler ve bu sorunların çözümü noktasında önerileriniz nedir öğrenebilir miyiz?

Bizler aynı zamanda taahhüt sektöründe de hizmet verdiğimiz için kalitesiz yapılan uygulamalar, yanlış yapılan montajlar ve tecrübesiz insanların sorumluluk aldığı projelerde kendimizi doğru ifade etmekte zorluklar yaşıyoruz. Kısacası çok konuşan değil yılların verdiği bilgi tecrübe ve birikimin doğru olduğu gerçeği tartışmasızdır. Ayrıca bütün dünyayı saran salgın (Covid-19) sebebiyle ürünlere ham maddelere dolaylı yada bilinçli yapılan zamların ülke ekonomisine verdiği zararlar çok büyük. Fırsatçılık kalitesizliği beraberinde getiriyor. Buda bizim sektörü olumsuz etkiliyor.