Mehmet Rengi: 'Kaliteli Hizmet İle Müşterilerimizin Hizmetindeyiz’

15.4.2022 Elektrik Dünyası Dergisi, Haber, RNG Pano, Mehmet Rengi, Mehmet Rengi: 'Kaliteli Hizmet İle Müşterilerimizin Hizmetindeyiz’

RNG Pano'nun Kurucusu Mehmet Rengi

Yılların kattığı deneyim ile 2017 yılında kurulan ve kısa sürede gemi konsolları ve elektrik panoları üretimi konusunda sektörün önde gelen firmalarından birisi olmayı başaran RNG Pano'nun kurucusu Mehmet Rengi ile RNG Pano'yu üretimlerini ve sektörü konuştuk.

Kısaca sektöre adım atışınızdan ve ardından Rng Pano'dan bahseder misiniz ?

1998 yılında çocuk denebilecek yaşta girdiğim sektöre 2017 yılında markamız RNG Pano ile devam ediyorum. Yapmış olduğumuz ürünlere 24 yıllık tecrübemizi aktararak müşterilerimize en iyi şekilde hizmet vermeye çalışıyoruz. Beş yıllık bu süreçte ufak ama sağlam adımlarla ilerleyerek şuan 1500m² de alanda ailemizi büyüterek devam etmekteyiz.

Firmanızın ürün yelpazesinde ne tür ürünler var ve daha çok hangi sektörlere hitap ediyorsunuz?

Sac imalatı konusunda oldukça geniş ürün yelpazesine sahibiz. Firmamız başta özel imalat ürünler olmak üzere; Alçak gerilim dağıtım panolarında harici, dahili (dikili, duvar tipi ), piyano, oda panoları ve pult panolar yer almakta. Alçak gerilim dağıtım pano üretiminin yanı sıra orta gerilim kabini, jeneratör kabinleri, gemi konsolları makina kasaları özel kabin üretimi konusunda da müşterilerinin isteklerine tam anlamıyla cevap verebiliyoruz.

Elektro Montajlı Panolarda Çözümlerimiz

- Enerji Dağıtımı
- Otomatik Transfer ve Otomasyon Sistemleri
- Kompanzasyonu Çözümleri
- Motor Kontrol ve Kumanda sistemleri
- Sayaç Panoları kapsamında faaliyet göstermekteyiz.

Referanslarınız arasında kimler var?

Kurulduğumuz günden bu yana ciddi projelerde ürünlerimiz kullanılmaktadır. Sanayi tesisleri, entegre sağlık tesisleri, alışveriş merkezleri, ticaret merkezleri, rezidanslar, oteller, hastaneler, veri merkezleri ve daha birçok alandaki projelerin talebine en uygun ürünlerimiz kullanıldığında başarılı olduk ve projelerin devamında da tercih edildik. Müşterilerin bizi tercih ediyor olmasının nedeninin kaliteli ürünlerimizden ve işimize verdiğimiz önemden kaynaklandığına inanıyoruz.

İhracatınız var mı? Yurtdışında gerçekleştirilen projelerde ürünleriniz kullanılıyor mu?

Yurtdışında gerçekleştirilen birçok projede ürünlerimiz kullanılmıştır. Ancak bunun yeterli olduğuna düşünmüyoruz bu nedenle de önümüzdeki dönemlerde ihracata yönelik çalışmalarımızı hızlandırmayı hedefliyoruz. Ülkemizde yakaladığımız başarının benzerini yurtdışında da yakalamak için var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz.

Ürettiğiniz panoların özellikleri benzerlerinden farklı yanları neler? Kısacası müşteriler RNG Pano'yu neden tercih etmeliler?

Kuruluşumuzdan günümüze kadar müşterilerimizin istekleri doğrultusunda ve onların özel ihtiyaçlarına en uygun şekilde üretim yapmaya özen gösteriyoruz. Pano üretiminde gerektiğinde her hangi bir standarta bağlı kalmadan, alüminyum, paslanmaz, dkp galvaniz ve pleksiglas levha gibi pano için gerekli bütün ürünleri işleyebiliyoruz.

Neden RNG PANO? diye sordunuz çünkü biz kurulduğumuz günden beri müşterilerimize uygun fiyatlı ve kaliteli ürünler sunabilmek için ekip olarak her gün kendimizi geliştirmekteyiz. Güçlü makina parkurumuz ve pano üretimi konusunda uzman ekibimizle dışa bağımlı olmadan sac imalatında iddialıyız. Ayrıca firmamız istenilen ürünlerin tasarım aşamasından üretimine her aşamasını özenle takip edilerek ürünlerin dayanıklılık ve kalite kontrol testlerine tabi tuttuktan sonra müşteriye ulaştırıyoruz.

Üretim tesisiniz makina parkurunuz ve çalışanlarınızla ilgili neler söylemek istersiniz?

1500 metrekarelik kapalı alanda her biri kendi konusunda uzman 25 kişiden oluşan ekibimizle üretim yapmaktayız. Güçlü makina parkurumuz sac imalatında, CNC Abkant’tan, CNC Punch’a, kesim, büküm ve kaynak işlemleri, elektrostatik toz boyama ve montaj işlemlerini üretimine her aşamasını özenle takip ederek ürünlerin dayanıklılık ve kalite kontrol testlerine tabi tuttuktan sonra müşteriye ulaşmasında arkadaşlarımız öz veri ile çalışmaktadır. İhtiyaç dahilinde çözüm ortaklarımızla iş hacmimizi daha da artırarak müşterilerimize her zaman çözüm sunmaktayız. Kısacası sacı müşterilerin istediği şekilde işlemek için her türlü imkâna ve beceriye sahibiz.

Peki son olarak ileriye dönük hedeflerinizden bahseder misiniz?

Her gecen gün kendini biraz daha ileriye götürmekte olan bir firmayız, zaman içerisinde sektörün lider firmaları arasındaki yerimizi daha da sağlamlaştırmak için gerekli belgelendirme eksikliklerimizi gidermek olacaktır. Belgelendirme işlemlerini tamamladıktan sonra da makina parkurumuza yeni makinalar ekleyerek daha da büyümeyi hedefliyoruz. Bu zamana kadar çok sayıda projede ürünlerimiz kullanıldı ancak belgelendirme konusundaki eksiklilerimiz nedeniyle katılamadığımız ihaleler oldu bu sebeple belgelendirme bizim için çok önemli en kısa zamanda belgelendirme ile ilgili işlemlerimizi sonlandırıp önemli ihalelerde de boy göstermek istiyoruz.