Mustafa Karataş: ‘Her Müşterinin Bir Referans Olduğunu Kabul Eden Firmamız %100 Müşteri Memnuniyeti İlkesini Benimsemiştir’

29.12.2022 Elektrik Dünyası Dergisi, Röportaj, Mupa Pano, Mustafa Karataş, Mustafa Karataş: ‘Her Müşterinin Bir Referans Olduğunu Kabul Eden Firmamız %100 Müşteri Memnuniyeti İlkesini Benimsemiştir’

Mupa Pano’nun Genel Müdürü Mustafa Karataş

2008 yılında İvedik Organize Sanayi Bölgesi’ndeki tesislerinde pano üretimine başlayan kısa sürede ürettiği kaliteli panolarla, hem özel sektörde hem de resmi kurumlarda tercih edilen bir firma haline gelen Mupa Pano’nun Genel Müdürü Mustafa Karataş ile Mupa Pano’yu konuştuk.

Mupa Pano ticari faaliyetlerine ne zaman ve nasıl başladı?

Mupa Pano’yu 2008 yılında kurduk. Daha doğrusu makinaları ile birlikte içinde bulunduğumuz tesisi devraldık. Üretim tesisimiz Ankara’da üretici firmaların yoğun olarak bulunduğu İvedik Organize Sanayi Bölgesindedir. Yaklaşık olarak 1500 metrekare kapalı alanı bulunan bir üretim tesisine sahibiz. Uzman mühendis kadromuz, proje ve dizayn ekibimiz ve kalifiye montaj ekibimiz ile alınan pano siparişlerini taahhüt edilen tarihte ve eksiksiz olarak teslim etmekteyiz.

Firmanızın ürün yelpazesinde ağırlıklı olarak ne tür ürünler bulunmaktadır?

Biz firma olarak projelere özel panolar üretiyoruz. Proje ve taahhüt firmalarının bizden istediği ölçülerde ve özelliklerde panoları çok rahatlıkla üretebiliyoruz. Üretimini gerçekleştirdiğimiz panolar arasında başta modüler otomasyon panosu olmak üzere; Modüler dağıtım panosu, harici tip panolar, kumanda panoları, daire dağıtım panoları ve asansör panoları bulunuyor. Ürettiğimiz panoların tamamı boyasından tutunda, montajına kadar her şeyiyle içinden bulunduğumuz tesiste gerçekleşiyor.

Ürettiğiniz panoların özellikleri ve benzerlerinden farklı yanları neler?

Bir kere kullandığımız hammaddeye ve panoların içinde kullandığımız şalt malzemesinin kalitesine dikkat ediyoruz. TSE’si ve İSO Belgesi olmayan malzemeleri ürünlerimizde kullanmıyoruz. Standartların belirlediği sac kalınlığının altına hiçbir şekilde düşmüyoruz. Kullanıcıların kullanımı kolaylaştıran kaynaksız takılıp sökülebilen modüler panolar üretiyoruz. Şalt malzemesi konusunda müşterinin isteklerine dikkat ediyoruz. Şartnamelerde belirtilmiş markaların ürünlerini kullanıyoruz.

Firmanızın kalite politikası ile ilgili neler söylemek istersiniz?

Eğer üreticiyseniz kaliteli olmak zorundasınız, kaliteli üretmediğiniz taktirde üretimde sürekliliğinizi sağlamanız çok zor olacaktır. Bu nedenle Mupa Pano olarak her müşterinin bir referans olduğunu kabul ederek %100 müşteri memnuniyeti ilkesini benimsedik. Ürettiğimiz panoların arkasında her zaman durduk çünkü kalitemizden eminiz. Ürettiğimiz panolar standartların belirlediği özelliklere sahip panolardır. Elektrik Pano Üretimi alanlarında bir Entegre Yönetim Sistemi kurmuştur. Bu bağlamda Firma olarak TS EN/IEC 61439-1-2, TS EN/IEC 62208, TS EN/IEC 60670,CE,İSO OHSAS 45001,İSO 9001,İSO 14001,6068-3-3 Sismik deprem güvenliği,Form 4/b,Yerli malı,imalatta yeterlilik belgelerine sahip olup oluşturduğumuz Entegre Yönetim Sistemi çerçevesinde bütün faaliyetlerimiz müşteri memnuniyetini sağlayacak şekilde yürütülmektedir.

Kısaca referanslarınızdan bahsedebilir miyiz?

Firmamızın referansları arasında çok sayıda özel ve devlet kuruluşu var. Cezaevlerinden tutunda, hastanelere kadar birçok projede panolarımız kullanıldı. Referanslarımızdan bazılarını sizinle paylaşmak istiyorum; Türk Telekom, Osmangazi Üniversitesi, Dumlupınar Üniversitesi, Karabük Stadı, Elazığ Adliye Sarayı, Ağrı Askeri Hastanesi, MARMARA ÜNV. RECEP TAYYİP ERDOĞAN KÜLLİYESİ MÜHENDİSLİK. ve TEKNOLOJİ. FAKÜLTELERİ, MALATYA 2000 KİŞİLİK YURT, MANİSA 400 YATAKLI HASTANE ve buna benzer yüzlerce mekanda ve binada panolarımız kullanıldı. Buradan sizinde aracılığınızla projelerinde bizim ürettiğimiz panoları kullanan proje ve taahhüt firmalarına teşekkür ediyoruz.