Sancer Yıldırım: 'Kaliteden ve Müşteri Odaklı Çalışmadan Asla Taviz Vermiyoruz'

10.11.2021 Elektrik Dünyası Dergisi, Röportaj, Fleks Elektrik, Sancer Yıldırım, Sancer Yıldırım: 'Kaliteden ve Müşteri Odaklı Çalışmadan Asla Taviz Vermiyoruz'

21 yıllık tecrübe ile çelik ve izolasyonlu çelik spiralleri üretmek üzere kurulan ve kendi üretimi konusunda sektöründe söz sahibi olmayı başaran Fleks Elektrik’in Yönetim Kurulu Başkanı Sancer YILDIRIM ile üretimlerini ve Fleks’in kalite politikasını konuştuk.

Kısaca firmanızı tanıyabilir miyiz?

Fleks firması 21 yıllık tecrübenin yanı sıra yurt içi ve yurt dışı pazarlarda da yer alan çelik ve izolasyonlu çelik spiralleri üretmek ve pazarlamak amacıyla kurulmuştur. Amacımızın ilk önceliği, doğru geri bildirimleri ve son teslim tarihini tüm iş ortaklarımızla paylaşmak ve kalitemizi artırmaya odaklanmaktır.

Firmanızın en önemli değerlerinden ve kalite politikanızdan bahseder misiniz?

Fleks iki ana değer üzerine kurulu çalışma sisteminden asla vazgeçmeyecek; Müşteri ve Kalite Müşteri memnuniyetine odaklanıyoruz. Hizmetimizden ve ürünlerimizden memnun müşterilerimizin, bizi geleceğe götürecek en önemli unsurlar olduğunun bilincindeyiz. Kaliteli ürünün daima kaliteyi arayan doğru müşteriyi üreticiye getirdiğini varsayıyoruz. Bu ilke kapsamında bu tür ürünleri üretmeyi amaçladık ve hedeflerimizi belirledik. Çalışanlarımızla bir aileyiz. Tüm faaliyetlerimizde aynı hedef ve tek amaç ile toplumumuza ve ülkemize faydalı olmayı taahhüt ediyoruz. Gücümüzle orantılı üreterek ekonomiye destek oluyoruz. Gelecek nesillere de bu desteği devam ettirmek için gerekli adımları atıyor, yapmamız gereken gerekli yatırımlardan asla kaçınmıyoruz.

Firmanızın Ürün yelpazesinde ne tür ürünler bulunuyor?

Ülkemizde ve yurtdışında içerisinde artan ihtiyaçlar doğrultusunda, Esenyurt’ta  bulunan fabrikamızda;

•İzoleli Spiral Borular,

•Galvaniz Spiral Boru Rakor ve Klipsleri,

•Çelik Spiral Borular,

•Halojen Free Alev Yaymaz Galvaniz Spiral Boru,

•Düz Boru ve Kangal Borular,

•Pvc ve Spiraller,

•SKP, BARA ,

•Boru Bağlantı Elemanları,

Metal Kablo Rakor ve Pirinç Rakorları üretiyoruz. Bu saydığım ürün gruplarının üretimi konusunda sektörümüzün önde gelen firmaları arasında yer alıyoruz. Müşteriler tarafından ürünlerimiz tercih ediliyor ve çok sayıda projede ürünlerimiz kullanılıyor.

Fleks Elektrik üretimini gerçekleştirdiği ürünleri ihraç ediyor mu?

Fleks Elektrik markasıyla başta Türkiye olmak üzere; Ortadoğu,  Balkan, Türk ve Arap ülkelerine proje ve stok bazlı satışlar gerçekleştirmekteyiz. Bu ürünler ile ilgili ülkemiz ve dünyada inşaat, ulaşım ve enerji projelerinde satışımız mevcuttur.