Kübra Akten: ‘İş Hayatında Kadın Yönetici Sayısının Artması İçin, Kadınların Satış Pazarlama ve Yabancı Dil Konusunda Kendisini Geliştirmesi Gerekiyor’

2.3.2024 Elektrik Dünyası Dergisi, Röportaj, Kübra Akten, Norma Standart, Kübra Akten: ‘İş Hayatında Kadın Yönetici Sayısının Artması İçin, Kadınların Satış Pazarlama ve Yabancı Dil Konusunda Kendisini Geliştirmesi Gerekiyor’

Ülkemizin önde gelen uluslararası kalite standart belgesi sağlayıcılarından Norma Standart’ın Satış ve Pazarlama Yöneticisi Kübra Akten ile kadın yönetici ve çalışan olmayı konuştuk.

Öncelikle sizi ardından da Yönetici olduğunuz firmayı tanıyabilir miyiz?

Norma standart Uluslararası kalite standart belgesi sağlayan bir Türk şirketidir. Özellikle Rusya bölgesinde yetkili ve akredite olması ile sektörde öncülerdendir.

Kadın yönetici olmanın avantajları ve dezavantajları konusunda neler söylemek istersiniz?

Kadın yönetici olmanın avantajlarından en önemlisi yürüdüğün yolda dik durmaktır. Bir sonraki nesillere anlatacak ve tecrübeler bırakmak bence en önemlisidir.

Dezavantajı ise bana göre Türkiye şartlarında ise yeterince kendimize zaman ayıramamak. Zaman yönetimini iyi sağlamayı öğrenmediğimiz sürece.

Sektörümüzde kadın yönetici sayısının artması için hangi adımlar atılmalıdır?

Sektörümde kadın yönetici sayısının artması için, kadınların satış pazarlama konusunda ve yabancı dil konusunda kendisi geliştirmesi gerekiyor. Bunun için atılması gereken en önemli adım kişisel gelişimdir.

Kadın bir yönetici olarak şirket çalışanlarınızdan aldığınız tepkiler ne yönde öğrenebilir miyiz?

Şirket çalışanlarımla sürekli fikir alışverişi yapıp birbirimize gereken saygıyı sonuna kadar gösteririz.