Erdal Erdeniz: 'Kaliteli Malzeme ve Disiplin Odaklı İşçilik Anlayışımızla Sektörün Önde Gelen Firmalarından Biri Olma Yolunda Emin Adımlarla İlerliyoruz'

8.4.2021 Elektrik Dünyası Dergisi, Röportaj, Neos Aydınlatma, Erdal Erdeniz: 'Kaliteli Malzeme ve Disiplin Odaklı İşçilik Anlayışımızla Sektörün Önde Gelen Firmalarından Biri Olma Yolunda Emin Adımlarla İlerliyoruz'

4 yıl önce Gaziantep’te kurulan ve kısa sürede aydınlatma armatürleri üretimi konusunda sektörünün önde gelen firmalarından birisi olmayı başaran Neos Aydınlatma’nın Genel Müdürü Erdal Erdeniz ile Neos Aydınlatma’yı konuştuk.

Firmanız ticari faaliyetlerine ne zaman ve nasıl başladı?

Neos Aydınlatma, 2017 yılında Gaziantep’te Erdeniz kardeşlerin girişimiyle kuruldu. LED teknolojisinin gelişmesiyle firmamız gerek iş ortaklarımızın talebiyle gerekse teknolojik gelişmelerin doğurduğu ihtiyaçtan dolayı LED aydınlatma sektörüne girmeye karar verdi.

Ürün yelpazenizde ne tür ürünler var ve bu ürünler daha çok nerelerde kullanılıyor?

Ürün yelpazemizde genel olarak dekoratif spotlar, güç trafoları, şerit LED’ler ve LED armatürler bulunmaktadır. Bu ürünlerimiz mağaza, ofis, konut ve dış çevre dekoratif aydınlatma alanlarında kullanılmaktadır.

Ürettiğiniz aydınlatma ürünlerinin özellikleri ve benzerlerinden farklı yanları neler?

Firmamız kurulduğundan bu yana kalite ve güven faktörünü, maliyet ve kar faktörlerinden önde tutmuştur. 4 yıl önce çıktığımız bu yolculukta kaliteli malzeme ve disiplin odaklı işçilik anlayışımızla sektörün önde gelen firmalardan biri olma yolunda emin adımlarla ilerliyoruz.

Üretim tesisleriniz ve çalışanlarınızla ilgili neler söylemek istersiniz?

Firmamız teknolojinin gerekliliklerine uygun üretim anlayışı ile yetişmiş ve ilkeli iş arkadaşlarımızla sektörde hazır durumdadır.

Gaziantep’te üretici olmanın avantajları ve dezavantajları neler?

Kentimizin, Türkiye’nin önemli ilk 3 sanayi şehirlerinden biri olması, yan sanayisinin güçlü oluşu, geniş bir ticaret yelpazesine sahip olması ve hammadde teminatının kolaylığı nedeniyle üretim konusunda firmamıza büyük bir avantaj sağlamaktadır.

Firmanız Ar-Ge ve Ür-Ge çalışmalarına bütçe ayırıyor mu? AR-GE çalışmalarınız ne durumda?

Ar-Ge, bir firmanın gerek teknolojik çağa uyum sağlaması açısından gerekse sektörde kalite ve güven anlayışıyla ilerleyebilmesi için önemli bir faktördür. Firmamız Ar-Ge çalışmalarına önem vermekte ve her geçen gün geliştirmeye devam etmektedir.

İhracatınız var mı?  Varsa ağırlıklı olarak hangi ülkelere ediyorsunuz?

Firmamızın ihracat yaptığı başlıca ülkeler şimdilik Irak, Almanya ve İngiltere’dir. İhracat ağımız farklı pazar anlayışlarıyla genişlemeye devam etmektedir.

Firmanızın kısa ve uzun vadedeki hedefleriyle ilgili neler söylemek istersiniz?

Yıllardır sektörde öncü olan firmamızın en önemli hedefi kurumsallık anlayışını daha da ilerleterek, gerek Türkiye gerekse dünya çapında yeni iş arkadaşlarıyla cari hacmini büyütmeye devam etmektir.