Hamza Korkmaz: "Sektörün Önde Gelen Üreticilerinin Ankara Bayiliğini Yapıyoruz"

16.4.2022 Elektrik Dünyası Dergisi, Röportaj, Doruk Enerji, Hamza Korkmaz, Hamza Korkmaz: "Sektörün Önde Gelen Üreticilerinin Ankara Bayiliğini Yapıyoruz"

Doruk Enerji Koordinatörü Hamza Korkmaz

2012 yılında Ankara'da kurulan ve kurulduğu günden bu yana sektörün önde gelen üreticilerinin Ankara bayiliğini yapan Doruk Enerji'nin Genel Koordinatörü Hamza Korkmaz ile Doruk Enerji’yi bayiliklerini ve sektörü konuştuk.

Kısaca firmanızı tanıyabilir miyiz?

Doruk Enerji 2012 yılında elektrik ve otomasyon malzemeleri toptan satışı konusunda hizmet vermek amacıyla Ankara'nın merkezi Ulus Sanayi Caddesinde şahsım tarafından kuruldu. Artan talep ve portföy genişliği sebebiyle 2017 yılında İvedik Oganize Sanayi bölgesine taşındık. İvedik Organize Sanayi Bölgesi’ndeki ilk iş yerimizin dört katı olan 800 metrekarelik alanda faaliyetlerimize devam ediyoruz.

Faaliyet konularınızdan bahseder misiniz?

Kurulduğumuz günden itibaren genel anlamda kablo, şalt ve aydınlatma konularında hizmet vermekteyiz. Müşterilerimizin ihtiyacı olan tüm ürünlerin satışını yapmaktayız. Bu ihtiyaç ve talepleri sektörün önde gelen üretici firmalarının Ankara bayisi olarak gerçekleştiriyoruz.(ÖZNUR KABLO, REÇBER KABLO, KASTRO KABLO, PELSAN, İNOLED, CATA, MUTLUSAN, METE ENERJİ, AUDİO, MULTİTEK, NETELSAN)

Bayiliğini, yaptığınız firmalardan ürünlerle ilgili yeterli destek alabiliyor musunuz?

Her geçen gün bayi sayımızı ve buna bağlı olarak ürün çeşitliliğini artırmaya çalışarak müşterilerimize, ihtiyaçları olan doğru ve kaliteli ürünleri sunmaya çalışıyoruz. Bu konu da sahadan gelen talep ve geri dönüşleri analiz ederek bayiliğini yapmış olduğumuz firmalar ile koordine içinde en iyiyi bulma gayreti içerisindeyiz. Üretici firmalar günün teknolojisine uygun ürün çeşitliliği ve ortaya çıkabilecek tüm konularda gereken desteği vermektedirler. Üretici firmaların tüm paydaşlarına aynı şeffaflık ile yaklaşması bayi yapısını sağlamlaştırarak; adil ticaret anlayışıyla uzun yıllar boyunca birlikte çalışmayı planlıyoruz.

2021 yılı Doruk Enerji için nasıl geçti 2022 yılından beklentileriniz neler?

2021 yılı ülkemiz ve dünyanın içinde bulunduğu pandemi ortamı nedeniyle maddi ve manevi olarak zor bir süreç içinde olmasına rağmen firmamız ciro ve stok anlamında hali hazırda bulunan işler ve müşterilerimiz ile hedeflediğimiz rakamları gerçekleştirmeyi başardık.

2022 yılında pandemi, savaş ve ekonomi anlamında sıkıntılar olması; insanların yatırım yapmak yerine olumsuz ortamın geçmesini bekledikleri için iş anlamında daralmalar olmaktadır yılın ikinci yarısında bu havanın dağılacağını maddi ve manevi olarak güzel günlerin bizi beklediğini düşünüyorum.

Kısa ve uzun vadedeki hedeflerinizle ilgili neler söylemek istersiniz?

Uzun yıllardan beri doruk enerji ailesi olarak çok değerli müşterilerimiz ve tedarikçilerimizden aldığımız güçle emin adımlarla yolumuza devam ediyoruz. Sonuna kadar dürüstlük ve ticari devamlılık ile sürekli hizmet verebilme kapasitesine erişmiş olup, oluşabilecek sorunlara en hızlı çözümü sağlarken ülke ekonomisine yüksek katma değer sağlamak öncelikli hedefimizdir. Zaman zaman veya dönemsel olarak sektörde olmak yerine istikrarlı bir şekilde kaliteli ürün ve hizmetimizi yüzde yüz müşteri memnuniyeti anlayışı ile bağdaştırarak aranan ve saygı gören bir firma olma yolunda basamakları sağlam bir şekilde çıktığımızı görmekteyiz. Ankara’nın önde gelen elektrik tedarik firmalarından biri olma yolunda; üretici firmalar ve müşterilerimiz ile kol kola emin adımlarla hedefimize doğru yürümekteyiz.

Peki; müşteriler sizi neden tercih etmeli?

En önemlisi kaliteli ürün ve kaliteli hizmetimiz. Az öncede belirttiğim gibi dünya markası olmuş sektörün önde gelen üreticilerinin bayiliğini yapıyoruz. Bu bizim için çok büyük bir avantaj. Hizmet noktasında ise müşterilerimize istedikleri ürünü eksiksiz ve zamanında teslim edebiliyoruz. Buda bizim tercih edilmemizde büyük rol oynuyor. Tabi bütün bunların yeterli olduğuna inanmıyoruz bu nedenle de müşteriye daha iyi nasıl hizmet vermemiz gerektiği konusunda kendimizi yetiştiriyoruz.

Son olarak kalite politikanızla ilgili neler söylemek istersiniz?

Biz Doruk Enerji olarak sonuna kadar sattığımız her ürünün arkasındayız. Doğru ve kaliteli  üretim yapan firmaların ürünlerini sattığımız için bir sorun yaşamıyoruz. Ürünlerle ilgili bir sorun yaşandığında da müşterilerimize gerekli destekleri veriyoruz bizim veremediğimiz noktada da üretici firmadan her istediğimizde destek alıyoruz.