Eray Tekeli: 'Kaliteli ve Uygun Fiyatlı İsra Markalı Ürünlerimizle Anadolu’nun Her Bölgesindeyiz'

5.11.2021 Elektrik Dünyası Dergisi, Haber, İsra Aydınlatma, Eray Tekeli, Eray Tekeli: 'Kaliteli ve Uygun Fiyatlı İsra Markalı Ürünlerimizle Anadolu’nun Her Bölgesindeyiz'

Yılların verdiği tecrübe ile kısa sürede aydınlatma üretimi konusunda sektörünün önde gelen firmalarından birisi olmayı başaran İsra Aydınlatma'nın Yönetim Kurulu Başkanı Eray TEKELİ ile üretimlerini ve sektörü konuştuk.

Kısaca İsra Aydınlatma’yı tanıyabilir miyiz?

İsra Elektrik’i 2019 yılında kurmamıza rağmen elektrik ve aydınlatma sektöründeki faaliyetlerimiz çok eskiye dayanıyor.  Üç senedir aktif olarak faaliyetlerimizi sürdürüyoruz. Bu süre içerisinde ürünlerimiz piyasada ciddi anlamda kabul gördü. İsra Aydınlatma geçmişten gelen tecrübesiyle ve donanımlı personeliyle elektrik ve aydınlatma sektörünün bilinen ve tercih edilen markalarından birisi olmayı başardı.

Üretim yapıyor musunuz?

Kendimize ait üretim tesisimiz var ve bu tesiste Başta ampul olmak üzere LED Paneller  ve projektörler  üretiyoruz. Üretimini gerçekleştirdiğimiz LED’li ampuller ve diğer ürünler kalitesinden dolayı piyasanın en çok tercih edilen ürünleri arasında yerini aldı. Öyle ki özellikle Anadolu’da tüketiciler ampul alırlarken İsra markalı ampul ister hale geldiler. Tüketicilerin İsra markalı ampulleri ve LED Panelleri kabullenmeleri ve çok sayıda projede kullanmaları bizi fazlasıyla mutlu ediyor.

Ürün yelpazenizde ampullerden başka ne tür ürünler var? ve bu ürünlerin benzerlerinden farklı yanları neler?

Biraz öncede belirttiğim gibi ampulleri kendi makinalarımızla kendi üretim tesisimizde üretiyoruz. LED paneller, ray spotlar, projektörler ve buna benzer çok sayıda ürünü de İsra makası ile üretip müşterilerimizin beğenisine sunuyoruz. Bu bahsettiğim ürünler üzerinde İsra markası olan ürünler. Birde üretmeyip satışını gerçekleştirdiğimiz ürünler var. Bu ürünlerden bizim için en önemli olanlarından birisi Bufaco’nun üretimini gerçekleştirdiği bizim ise satışını yaptığımız kablo kanalları. Kısacası firma olarak özelikle elektrik ve aydınlatma sektöründe var olan ürünlerin neredeyse tamamına yakını ürün yelpazemizde var. Ürettiğimiz ürünlerin diğer ürünlerden farklı yanları ne diye sormuştunuz. Aslında birçok firma ampul, LED Panel ve buna benzer ürünler üretiyor ancak bizim farkımız kalite ve uygun fiyat. Özellikle kaliteyi uygun fiyata sattığımız için tercih ediliyoruz ve piyasadaki çok sayıda elektrikçinin raflarında yerimizi alıyoruz.

Piyasadan ürünlerinizi kullananlardan aldığınız tepkiler ne yönde?

Ürettiğimiz ürünlerin kalitesi ve uygun fiyatlı oluşu marka bilinilirliğimizin çok yüksek olmasını sağladı. Az öncede belirttiğim gibi bunu hem kalitemize hem uygun fiyatımıza hemde ürünü müşteriye zamanında ve eksiksiz ulaştırmamıza borçluyuz. Özellikle Anadolu’da her şehirde varız. İnsanlar  ampul  ve LED Panel alırlarken İsra markalı ürün olmasına dikkat ediyorlar. Buda bizim piyasadaki başarımızın en büyük göstergesi. İki üç senede kat edebileceğimiz yolun çok çok üstündeyiz.

Peki ilerleyen süreçte üretimini gerçekleştirdiğiniz aydınlatma ürünlerine yenilerini eklemeye düşünüyor musunuz?

Elbette neden olmasın. Bizim işimiz elektrik ve aydınlatma. Karlı olabileceğimiz ve katma değeri yüksek olan her ürünü üretebiliriz. İlerleyen süreçte şartlar değiştiğinde ve koşullar uygun olduğunda  aydınlatma ile ilgili farklı ürünlerin üretimini de yapabileceğimizi çok rahatlıkla söyleyebiliriz.

İhracatınız var mı?

Aralarında Irak’ında olduğu birkaç ülkeye İhracatımız var ancak bu rakamlar çok ciddi rakamlar değil. Zamanla ihracat konusunda da ciddi çalışmalar yapıp ihracat oranlarımızı da belli oranların üzerine çıkarmayı hedefliyoruz.

Türkiye’deki yapılanmanızla ilgili neler söylemek istersiniz?

İzmir’de yeni bir şube açıyoruz, bu şubemiz çok yakında İzmir Gıda Çarşısı’nda İzmirli tüketicilerin hizmetinde olacak. Gaziantep’te bir şubemiz var. Elektrik ve aydınlatma sektörünün merkezi Karaköy’de de biri merkez olmak üzere 5 ayrı şubemiz var. Bütün şubelerimizde İsra markalı ürünlerimizin satışını yapıyoruz.

Son olarak neler eklemek istersiniz?

İsra markası bizim için önemli. Bu markayı daha da bilinir bir marka haline getirmek için ekip olarak çok çalışacağız. İsra markalı ürünlerin ülkemizin her köşesinde kullanılmasını sağlayacağız. Bu konuda bize destek verdiğiniz için de size çok teşekkür ediyorum.