Yılın İlk Yarısında E-Ticaret Satışları Yüzde 40 Arttı

26.7.2021 Elektrik Dünyası Dergisi, Haber, Günsan Elektrik, Alişan Çapan, Yılın İlk Yarısında E-Ticaret Satışları Yüzde 40 Arttı

Alçak gerilim tesisatı ekipmanları sektörünün öncü şirketlerinden biri olan Günsan Elektrik, yılın ilk yarısında e-ticaret satışlarını 2020 yılının aynı dönemine göre yüzde 40 artırdı. Bu yıl online sipariş ve operasyon süreçlerini hızlandıran ve pazar yeri entegrasyonunu da tamamlayan Günsan, yılın ikinci yarısında satışlarını artırarak ilerlemeyi hedefliyor.

Anahtar priz, grup prizler, aksesuarlar, sigorta kutuları, şalt grubu, kauçuk fiş ve prizler ile kablo kategorilerinde toplam 17 bin parçalık ürün portföyü bulunan Günsan Elektrik, dijital kanallarda yürüttüğü başarılı stratejilerle yılın ilk yarısında e-ticaret satışlarında yüzde 40 büyüme elde etti. Amazon, Trendyol, Hepsiburada, Gittigidiyor, n11.com ve Günsan online pazar yerlerinde satışta olan Günsan ürünlerinden ise en fazla Eqona Metallic ve Visage Amazon serisine ilgi gösterildi.

Dijital satış kanallarını güçlendirmeye devam ediyor

Önceden alternatif satış kanalı olarak görülen e-ticaret kanallarının pandemi ile birlikte önem kazandığına dikkat çeken Günsan Elektrik Pazarlama Direktörü Alişan Çapan,Dijital kanal operasyonlarımızı fiziksel mağazalarla beraber yürütüyoruz. Türkiye’nin önde gelen e-ticaret alışveriş sitelerinde ürünlerimiz satışı bulunuyor. Artan müşteri taleplerine daha hızlı cevap verebilmek  için n11, Gittigidiyor ve Trendyol platformları içerisinde kendi shop in shop sayfalarımızı açtık. Bu alandaki gücümüzü daha da artırmak için 2021 yılı itibariyle online sipariş ve operasyon süreçlerimizi daha basit ve hızlı hale getiren pazar yeri entegrasyonumuzu tamamladık. Ürün listeleme, stok, fiyat güncelleme, kargo takibi ve fatura işlemlerimizi tek panelden yönetebilir hale getirdik. Bu sayede online platformlardan gelen tüm siparişler daha hızlı bir şekilde müşterilere ulaştırılıyor.” dedi.

Yılın ikinci yarısında da aynı başarı hedefleniyor

Yılın ilk yarısında yüzde 40’lık bir büyüme elde ettiklerini, ikinci yarıda da kampanyalarla yakaladıkları ivmeyi devam ettirmeyi hedeflediklerini söyleyen Çapan,Özellikle pandemi döneminde ev dekorasyonunda yenilik yapmak isteyenlerin sayısının arttığını gözlemledik. Ocak-Haziran dönemlerinde portföyümüzde yer alan birçok ürün diğerlerine göre çok daha fazla satıldı. Eqona Metallic ile Visage Amazon serisinin Füme ve Akçaağaç renkleri en fazla sattığımız ürünlerimiz oldu. Aynı zamanda telefon, tabletlerin aynı anda şarj edilmesini sağlayan çift girişli USB anahtar prizlerin satışlarında artış bu dönemde de devam etti. Portföyümüze katacağımız yeni ürünlerimiz ve dijital kanallar için sürdüreceğimiz stratejimizle birlikte yılı aynı başarıyla kapatmayı hedefliyoruz.” dedi.