Türk Prysmian Kablo’ya Bursa Ticaret ve Sanayi Odası’ndan 7. kez “Sektör Lideri” ödülü

16.3.2023 Elektrik Dünyası Dergisi, Haber, Türk Prysmian Kablo, Ülkü Özcan, Türk Prysmian Kablo’ya Bursa Ticaret ve Sanayi Odası’ndan 7. kez “Sektör Lideri” ödülü

Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) tarafından 48’inci kez düzenlenen “Ekonomiye Değer Katanlar Ödülleri” Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla düzenlenen törenle sahiplerine kavuştu. Dört ayrı kategoride verilen ödüllerde, Türk Prysmian Kablo “Sektör Liderleri” kategorisinde kablo sektörünün lideri oldu.

Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) tarafından Bursa ve ülke ekonomisine en fazla değer katan firmalara ve girişimcilere yönelik “Kurumlar Vergisi”, “Gelir Vergisi”, “İhracat” ve “Sektör Liderleri” kategorilerinde verilen “Ekonomiye Değer Katanlar Ödülleri” açıkladı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla bu yıl 48’incisi düzenlenen törende, enerji ve telekomünikasyon kabloları sektörünün dünya çapında lideri Prysmian Group’un Türkiye operasyonu Türk Prysmian Kablo, “Sektör Liderleri” kategorisinde kablo sektörünün lider kuruluşu seçildi. Bu ödül ile Türk Prysmian Kablo 7. kez kablo sektörünün lideri seçilmiş oldu.

Türkiye’nin dev projelerinin çözüm ortağı

Sürdürülebilir başarının kapılarının ancak yenilikçi fikirler ile açılabileceğinin altını çizen Türk Prysmian Kablo CEO’su Ülkü Özcan, “Türk Prysmian Kablo olarak 1964 yılından bu yana zorlu coğrafya, çevre ve kullanım şartlarına uygun yenilikçi, rekabetçi, yüksek performanslı çözümler geliştiriyoruz. Bugüne kadar İstanbul Havalimanından Yavuz Sultan Selim Köprüsüne, Osmangazi Köprüsünden, Marmaray, Ilgaz ve Avrasya Tünellerine kadar birçok büyük projenin kablo çözüm ortağı olduk. Bunların yanında sağlık sektörünün dev projeleri de dahil olmak üzere Türkiye’de pek çok sektörünün gelişimine katkı sağladık. Türk kablo sektörünün ‘Ar-Ge için en çok harcama yapan şirketi’ olarak sektörümüze ve Türkiye’ye değer katan çözüm ve ürünler sunmaya devam edeceğiz. Bu ödül sürdürülebilir başarımıza yönelik bizim için yeni bir motivasyon kaynağı oldu” diye konuştu.

Mudanya’dan tüm Türkiye’ye yenilikçi kablolar

Türk Pyrsmian Kablo’nun sektöre sürdürülebilir ve yenilikçi çözümler sunmak için altyapı ve teknoloji yatırımlarına önem verdiğinin altını çizen Ülkü Özcan şöyle konuştu: Mudanya’da yer alan Ar-Ge Merkezimiz, sektördeki kapsamlı altyapısı ve gerçekleştirdiği faaliyetleri ile Türk kablo sektörüne öncülük ediyor. Faaliyet gösterdiğimiz Mudanya bölgesinde ekonomik büyümeye ve istihdama katkı sağlarken pozitif değer yaratan farklı kurumsal sosyal sorumluluk projelerine de destek veriyoruz. Bugün Mudanya’daki fabrikamızda 22 bin farklı kablo üretebiliyor. 220 kV’a kadar tüm enerji kabloları, 3 bin 600 çifte kadar bakır iletkenli haberleşme kabloları, fiber optik kablolar, endüstriyel uygulamalarda kullanılan özel kablolar da Türk Prysmian Kablo’nun imzasını taşıyor.