Uluslararası Standartlara Uygun Teknowell Şebeke İzleme Rölesi

2.3.2024 Elektrik Dünyası Dergisi, Teknoloji, Tba Enerji, Uluslararası Standartlara Uygun Teknowell Şebeke İzleme Rölesi

Teknowell MFR-403-MB, Türkçe dil desteğiyle donatılmış, geniş ve kullanışlı bir arayüze sahiptir. Özellikle yüksek kontrastlı OLED ekranı, kullanım kolaylığı sağlar. Kontrolü, 4 adet fiziksel buton aracılığıyla gerçekleştirilir ve ray montajına uygun bir yapıya sahiptir. Ayrıca, dijital girişlerin fonksiyonları isteğe bağlı olarak ayarlanabilir ve kaldırılabilir. Modbus haberleşme protokol desteğine sahiptir.

SCADA giriş-çıkışlarından uzaktan açma-kapama işlemleri kolaylıkla gerçekleştirilebilir ve farklı kumanda senaryolarına hızla adapte edilebilir. Çeşitli ulusal standartlara uygun, çok yönlü ve güncel bir şebeke izleme rölesidir. Aynı zamanda, şebeke ile paralel çalışan yenilenebilir enerji sistemleri ve jeneratör uygulamalarının yasal gereksinimlere uygun şekilde emniyetli ve güvenilir bir şekilde çalışmasını sağlar. Şehir elektrik şebekesini sürekli izleyerek olağan dışı olayları tespit eder ve kayıt altına alır. Olağan dışı durumlarda, enerji santralini otomatik olarak şehir şebekesinden ayırır ve bu durum normale döndüğünde tekrar şebekeye bağlar.