E Bülten Aboneliği
E-Posta
Ad / Soyad
Ana Sayfa » Teknolojiler
TeknolojilerDünya Markaları Artık Size Daha Yakın
Kategori : Teknolojiler
Ekleyen : Administrator
Tarih : 2020-08-05 14:40:37


Geri Dön
Dünya Markaları Artık Size Daha Yakın

Wago Klemens

Dünyanın 8 farklı ülkesinde 9 adet üretim tesisi bulunan WAGO 1951 yılından beri elektronik endüstrisine yenilikçi sistemleriyle öncülük etmektedir. WAGO’nun 32 farklı ülkede şirketleri bulunmaktadır. Şirketin Türkiye’deki hizmeti 2007  yılında başlayıp günümüzde de devam etmektedir.      

     

Wago Klemens Çeşitleri

Birden çok kabloyu birbirine bağlayan elektrik ekipmanlarına klemens denir. Klemensler sayesinde akım geçen kablolar arasında güvenli bir bağlantı oluşturulmuş olunur. Klemensler kullanım alanlarına göre farklı şekillerde üretilir ve amaçlarına, şekillerine uygun olarak etiketlenirler. WAGO elektriksel bağlantı ürünlerine arasında farklı kullanım amaçları olan klemenslere sahiptir.

 · Ray Klemens Sistemleri

WAGO ray klemens sistemleri sayesinde hızlı titreşimle çalışan ve bakım gerektirmeyen yaylı bağlantılar kurulur. Zamandan ve bakım masraflarından tasarruf ettirir. Kullanmak istediğiniz alana uygun olan ray klemens sistemini seçebilir ve projenizi en kısa sürede WAGO kalitesiyle bitirirsiniz.

 · Tesisat Klemens

Tesisat klemenslerinin en büyük faydalarından biri kısa sürede sağlanabilen kurulumudur. Minimum yer şartı yüksek kablolama imkanları sağlar. Bakım gerektirmeyen montajı ile kalıcı, güvenli bağlantılar kurmanızı sağlar.

 · Buat Klemens

Wago Buat Klemens,yapı olarak kabloların karışmasını engellediği için projelerde büyük kolaylık sağlar. Buat klemensleri küçük ve ergonomik tasarımlara sahiptir. Bu sayede uygulama esnasında kol kuvvetini minimuma indirir. WAGO 221 bu alanda en iyi bilinen ve en kullanışlı buat klemenslerdendir.

 · PCB Klemens

WAGO, PCB klemensler açışından çeşitli ürünlere sahiptir. Yaylı bağlantı teknolojisi sayesinde uzun ömürlü bağlantılar kurmanızı sağlar. PCB klemensler arasında en popüler olan SMD 297 serisidir. WAGO SMD serisi özellikle spot ışıkları ve led ışıklar için kullanılmaya uygun kompakt ölçülere sahiptir. Aynı zamanda kullanılan Push-Wire teknolojisi ile çok daha hızlı bağlantı gerçekleştir. En doğru ışık yayılımı için büyük bir yüzeye sahiptir.

 

Klemens Etiketleme

Klemensler kullanımlarına göre isimlendirilir ve bu isimlere göre etiketlendirilir. Bunu da birçok farklı ürün ile gerçekleştirebilirsiniz. Bu noktada WAGO müşteriler için yine en pratik ve seçenekleri sunuyor. Tüm kumanda panosu etiketleme uygulamaları için etiket çeşitleri bulunur. WAGO’nun etiketleme sisteminin boyutlara otomatik adaptasyonu sayesinde oluşabilecek hatalı etiketlemelerden kaçının.

 

Wago 221 Serisi

Wago; Almanya Vestfalya’nın Minden kasabasında ortaya çıkmış, elektrik bağlantılar ve otomasyon noktasında başarılı işler çıkaran bir Alman markasıdır. 1951 yılında Friedrich Hohorst ile Heinrich Nagel tarafından kurulmuştur ve o zamandan günümüze kadar kaliteli ürünleriyle tanınmaktadır.

Bu firmanın piyasaya sürdüğü Wago 221 Serisi altında 2 ürün tipi yer almaktadır. Bunlar ekleme konektörleri ve aksesuarlardır. Aksesuarlar, konektörlere uygun olarak seçilen montaj taşıyıcılarını içerirler.

 

Wago 221 Serisi 612, 613, 615 Splicing Konektör

Wago 221 serisinin bu 3 ürünü arasındaki fark ikili, üçlü ve beşli telli konektörden oluşuyor olmasıdır. 612 iki iletkenliyken, 613 üç, 615 ise beş iletkenlidir. Bu ürünlerin özellikleri ise şu şekildedir:

 · Tüm iletken tiplerin bağlantısını sağlarlar ve kolay kullanımıyla tüketicinin memnuniyetini kazanırlar.

 · 0,5 – 2 mm2 aralığındaki iletken telleri kolaylıkla sonlandırmanıza yardımcı olur.

 · Yandan girişli kablolama tipine sahiptir.

 · IEC/EN60664-1 uyarınca yapılan derecelendirmeye göre Anma Gerilimi = 450V, Şok Gerilimi = 4kV, Nominal Akım = 41A olarak karşımıza çıkar.

 · Çevresel çalışma sıcaklığı 85 derece iken sürekli çalışma sıcaklığı 105 derece olarak belirlenmiştir.

 · Cage Clamp bağlantı teknolojisine sahiptir.

 

Wago 221 Serisi 412, 413, 415 Splicing Konektör

Wago 221 Serisi Tıpkı Wago 221-612, 613, 615 ürünlerinde olduğu gibi serinin bu ürünlerinde de fark iletken sayısıdır.

 · Cage Clamp bağlantı teknolojisi ile üretilen ürünlerin çalışma sıcaklığı 85 derece, sürekli çalışma sıcaklığı ise 105 derecedir.

 · İnce telli, çok telli ve katı iletkenleri bağlamak için birebirdir.

 · 0,14 – 4 mm2 boyutlara sahip iletkenleri kolaylıkla bağlayabilirsiniz.

 · IEC/EN60664-1 uyarınca yapılan derecelendirmeye göre: anma gerilimi ve şok gerilimi serinin diğer ürünleriyle aynıyken Nominal Akım = 32A’dir.

 

Wago 221 Serisi 482, 483, 485

Serinin tüm ürünlerinde olduğu gibi sayıların sonundaki rakamlar iletken sayısını belirlemektedir.

 · Tüm iletken tipleri ve Ex e uygulamaları için kullanılabilir.

 · Katı, çok ve ince telli iletkenleri bağlamak için idealdir.

 · 0,14 – 4 mm2 boyutlarındaki iletkenler için uygundur.

 · 275V – 440V çalışma gerilimine sahiptir. Montaj tipi, izin verilen çalışma geriliminde belirleyici rol oynar.

 · Montaj taşıyıcısı ile birlikte kullanılmalıdır. Monte ederken ilgili ürünün konektörleri EN 60079-7 uyarınca arttırılmış güvenlik ile muhafaza edilmeli ve gerekli boşluklar bırakılmalıdır.

 · Sürekli çalışma sıcaklığı 105 derece olarak karşımıza çıkar.

 · Cage Clamp bağlantı teknolojisi özelliği bulunmaktadır.

 

Wago 2273 Serisi

Wago, 27 Nisan 1951 yılında Almanya’da kurulmuş bir markadır. Otomasyon noktasında Alman teknolojilerine duyulan güvenin bir timsali haline gelen Wago, Friedrich Hohorst ve Heinrich Nagel isimli iki adamın birlikte attığı adımlarla hikayesine başlayarak günümüze kadar gelmiştir.

 

Wago 2273-202 Compact Splicing Konnektör (Buat Klemensi)

Buat klemensi, iki iletkenin birbirine bağlamak için kullanır ve Wago, klemens ürünlerinde önde gelen üretici markalardandır.

Wago 2273 serisindeki bu ürün, 2 iletkenden oluşur. 0.5-2.5 aralığındaki kesitler için uygundur ve 8 taneye kadar iletkenin bağlanmasına olanak tanır. Katı iletkenler için tasarlanmıştır. Push Wire bağlantı teknolojisi ile geliştirilmiş olan bu ürüne bakır ve alüminyum iletken malzemeleri bağlanabilmektedir.

Wago 2273-202 Buat Klemensi,’nin çevresel çalışma sıcaklığı 60 derece, Sürekli çalışma sıcaklığı ise 105 derece olarak karşımıza çıkmaktadır. Malzemesinin UL 94’e göre tutuşabilirlik değeri V2, yangın yükü 0,014 olarak verilmiştir. İletken boyutu ne olursa olsun kombinasyonu mümkündür.

 

Wago 2273-203 Compact Splicing Konnektör

Push Wire teknolojisiyle geliştirilmiş olan serinin 2. Ürünü olan Wago 2273-203 koduna sahip ürün, serinin diğer elemanlarıyla hemen hemen aynı özellikleri taşır. Farkı ise 3 iletkene sahip olması ve Turuncu bir renge sahip olmasıdır.

 

Wago 2273-204 Compact Splicing Konnektör

Wago konnektörlerinde ürün kodunun sonundaki rakam bağlı olan iletken sayısını vermektedir. Yani Wago 2273-204 kodlu bu ürün 4 iletkenden oluşmuştur. Rengi ise kırmızıdır ve bu özellikleri dışındaki tüm özellikleri serinin geri kalanıyla aynıdır.

 

Wago 2273-205 Compact Splicing Konnektör

Wago 2273-205 0.5-2 mm2’lik kesitler için uygun olan ve 8 iletkenin bağlanabildiği bu konnektör serisinin bu ürünü sarı renge sahiptir ve 5 iletken bulunmaktadır.

 

Wago 2273-208 Compact Splicing Konnektör

Serinin bu ürününün en önemli farkı iletken sayısıdır. Wago 2273-208’in özellikleri diğerleriyle hemen hemen aynıdır. Ürün kodlarının sonundaki rakamlar, üründe kaç iletken olduğunu göstermektedir. Buna bağlı olarak ürün genelinde genişlik, ağırlık gibi farklar da görünmektedir. 8 iletkenli, açık gri renkli bir üründür.

 

maxel