Elektrik Dünyası Dergisi
E Bülten Aboneliği
E-Posta
Ad / Soyad
Ana Sayfa » Haberler
HaberlerSeval Kablo Merkez Ofisi  Megapol Çarşı Kule Konak / İzmir Adresine Taşındı
Kategori : Haberler
Ekleyen : Administrator
Tarih : 2020-04-20 16:55:00


Geri Dön
Seval Kablo Merkez Ofisi Megapol Çarşı Kule Konak / İzmir Adresine Taşındı

Ülkemizin kablo konusunda 5 yıldır ihracat şampiyonu olan Seval Kablo artan iş hacmi nedeniyle müşterilerine daha hızlı ve daha kaliteli hizmet vermek amacıyla Megapol Çarşı Kule Konak adresine taşındı.

 

26 Şubat 2020 Çarşamba günü yeni ofisin resmi açılışı yapıldı. Yeni ofisin açılışına çok sayıda Seval Kablo müşterisi, tedarikçisi basın mensubu ve çalışan katıldı.

 

Yeni ofisin açılışı sırasında görüştüğümüz Seval Kablo Yönetim Kurulu Üyesi Ersin TURGUT Elektrik Dünyası Dergisi’ne Seval Kablo ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Ersin TURGUT: ‘Seval Kablo kablo ihracatı konusunda ülkemizin 5 yıldır ihracat şampiyonu. Toplam üretimimizin yüzde 85’ini dünyanın 90 ülkesine ihraç ediyoruz. İhracat yaptığımız ülkeler arasında ağırlıklı Avrupa ve Ortadoğu ülkeleri var. Ürünlerimizin yüzde 85’ini ihraç ettiğimiz için ülkemizde yaşanan ekonomik sıkıntılardan çok fazla etkilenmedik ve yapmamız gereken bir takım yatırımları da yapmaya devam ediyoruz. Yeni bir fabrika yatırımımız var. Bu fabrika bittiğinde 100 bin metre kapalı 200 bin metrekare açık alanı ile ülkemizin en büyük üretim tesisi olacak. Bu fabrika tamamlandığında tam entegre bir tesis olacak büyüme devam ettikçe bu tesise fabrika arazisinin genişliğinden dolayı yeni üretim tesisleri eklemek çok kolay olacak. Seval Kablo’nun ürün yelpazesi çok geniş aslında ihracattaki başarımızı kalitemizin yanında ürün yelpazemizin genişliğine de borçluyuz. İç piyasada nerde bir marka proje varsa Seval Kablo ürünleri muhakkak orada da var.’ dedi

1980 yılında Denizli’deki 300 metrekarelik’ tesisinde enerji kabloları üretmeye başlayan Seval Kablo bugün yaklaşık 50,000 metrekaresi kapalı 70,000 metrekare bir alana sahip entegre 6 fabrikasında yılda 42,000 ton bakır, 60.000 ton granül işleme kapasitesine ulaşmıştır.

Seval Kablo 2014 yılında sektörde bir ilk olarak fabrikalarını satış bölgesi ve üretim sınıflandırılmasına göre ayırmış, konusunda uzman personelleri ile en üst düzey kalitede üretim yapmaktadır. Her zaman yeni ürünlere ve fikirlere yatırım yapan, mevcut dinamik yapısıyla Seval Kablo bugün sahip olduğu sektörün en büyük ve modern Kalite Kontrol, Ar-Ge Laboratuvarlarındaki özenli çalışmalarıyla, yüzün üzerinde kablo çeşidi üreterek bu alanda sektör lideri olmuştur.

 

Seval Kablo