Elektrik Dünyası Dergisi
E Bülten Aboneliği
E-Posta
Ad / Soyad
Ana Sayfa » Röportaj
RöportajNusret GÜNAY: ‘Yerli ve Milli Üretimin Güçlenmesi Sektörümüz Açısından Kaliteyi Artırma Adına Büyük Bir Fırsat Olacaktır‘
Kategori : Röportaj
Ekleyen : Administrator
Tarih : 2020-01-24 13:36:05


Geri Dön
Nusret GÜNAY: ‘Yerli ve Milli Üretimin Güçlenmesi Sektörümüz Açısından Kaliteyi Artırma Adına Büyük Bir Fırsat Olacaktır‘

LED aydınlatma sektörüne Türkiye’de en büyük yatırım yapan firmalardan birisi olan Mono Elektrik ve Aydınlatma ‘nın  Satış ve Pazarlama Direktörü Nusret GÜNAY ile LED’li aydınlatma ürünleri sektörünü ve Mono Elektrik’in bu konudaki  yatırımlarını konuştuk.

 

Son 15 yılda aydınlatma sektöründe konvansiyonel aydınlatmadan LED’e dönüşüm ile büyük ve hızlı bir değişim yaşanmaktadır. Bu değişim ile sektörde faaliyet gösteren birçok global üretici bir değişim ve dönüşüm süreci yaşamış ve zaman içerisinde el değiştirmiştir. Bu değişim ile sektörde birçok denge değişmiş ve üretim merkezleri Avrupa ve Amerika’dan büyük oranda Çin’e kaymıştır.

 

LED ile aydınlatma ürünleri de büyük bir değişim geçirmiş ve aynı zamanda gelişim yakalamıştır. LED çiplerin vermiş olduğu dizayn özgürlüğü ile birçok yeni ürün geliştirilmiş ve hayatımıza girmiştir. Ancak bu hızlı değişimin getirdiği ve son yıllarda piyasada yaşanan ürün kirliliği, kalite ve standart sorunu da büyük bir problem olarak maalesef sektörümüzü etkilemektedir. Hem kalite konusunda yaşanan problemlerin önüne geçmek ve hem de haksız rekabeti engellemek için devletin uyguladığı denetim, yaptırım ve ilave fon gibi tedbirler kaliteli ve yerli üretimi teşvik etme açısından da oldukça büyük katkı sağlamıştır. Yerli ve milli üretimin güçlenmesi sektörümüz açısından kaliteyi artırma adına büyük bir fırsat olacaktır. 

 

Bu düşünce ile kurulmuş olan Mono Lighting tamamı yerli sermaye ile kurulmuş bir aydınlatma tesisidir. Mono Lighting olarak LED aydınlatma sektörüne Türkiye’de en büyük yatırım yapan firmalardan birdir.

 

İstanbul’da kurulu olan aydınlatma tesisimizde

  • LED lamba
  • LED slim downlight
  • LED panel
  • LED yüksek watt ve lümen lamba
  • LED projektör 
  • üretimi vardır. Üretilen ürünler yüksek kalite ve verimlilik ile üretilmekte ve Türkiye ile beraber birçok ülkeyede tüketicilere sunulmaktadır.
  • 2020 yılında da yatımlara devam edilerek hem üretim kapasitesi artırılacak ve ürün çeşidi de geliştirilecektir.

 

Mono Elektrik ve Aydınlatma Satış ve Pazarlama Direktörü

Nusret GÜNAY

Mono Elektrik